Ženy se sexu po porodu často obávají z důvodů bolestivosti. Kromě toho, že příčinou mohou být poporodní poranění, která ale zhojí čas, mají ženy občas potíže se sníženou schopností zvlhčování pochvy. A pak samozřejmě může sex bolet. 

Nedostatečné zvlhčení však není známka toho, že by se ženě sex nelíbil, jak si často ukřivděně muži myslí (a zcela neprávem jsou dotčeni, když žena sahá po lubrikantu). Mohou za to poporodní hormony a hormony spjaté s laktací. Příroda se zkrátka v době, kdy je žena kvůli kojení většinou i neplodná, protože nemá přirozený cyklus, zaměřil na jiné věci.

To však neznamená, že by nebylo vhodné jí malinko pomoci. Oba partneři si díky kvalitnímu lubrikantu, který by měli v tomto období zcela samozřejmě a přirozeně zařadit do svého sexuálního života, mohou milování užít naplno a vyhnout se nejrůznějším zklamáním a nedorozuměním. Právě v době po porodu, kdy si manželé a partneři často připadají odsunuti na vedlejší kolej a celý chod rodiny je poněkud chaotický, je na místě, aby k dalším položkám na „stresovém seznamu“ nepatřil ještě sex. U něj by se měli partneři ideálně naladit na partnerskou notu a alespoň na chvíli být zase milenci, ne rodiči. Bolest a strach je to, co je v tomto období skutečně nejméně potřeba.

Žena může zvolit běžný lubrikant, který ale má jednu nevýhodu. Jeho složení nebývá často příliš vyhovující, nejrůznější „vůně“ mohou některé citlivé ženy i muže dráždit. Rozhodně se o něm nedá říci, že by citlivému prostředí pochvy prospíval a řešil problém suchosti v dlouhodobějším horizontu. To umí vaginální gely s obsahem kyseliny mléčné a kyseliny hyaluronové, která pomáhá obnovit přirozenou vlhkost sliznic. Velkým plusem je, že si nemusíte kupovat prostředky dva, kvalitní vaginální gel můžete velmi dobře použít i právě k okamžitému lubrikování při sexu. Používáním delší dobu a pravidelně i mimo intimní hrátky přispějete k obnově vlastní schopnosti zvlhčení. Vaginální gel dokáže fungovat i preventivně proti nejrůznějším zánětům, na které je žena po porodu náchylná. Pokud jsou v pochvě a okolo ní ještě nějaká menší poranění, dobrý vaginální gel, kterým je například HYDROfemin, navíc urychlí jejich hojení.

 

HYDROFEMIN je vaginální gel, který využívají ideální kombinace kyseliny mléčné a kyseliny hyaluronové, je HYDROfemin, který je volně dostupný v lékárnách nebo internetových obchodech. Udržuje mikrobiální rovnováhu, zabraňuje šíření patogenních bakterií, vytváří ochranný gelový povlak, který zvlhčuje a chrání sliznici, urychluje proces hojení a regenerace a také stimuluje přirozené protizánětlivé procesy. Vaginální suchost ženy trápí především v období menopauzy, po porodu, při kojení a po chemoterapii a radioterapii. HYDROfemin ale není určen pouze k preventivnímu používání v době zvýšeného rizika infekce, ale dají se jím léčit i nepříjemné oděrky. Také je vhodný jako doplňková léčba či doléčení po léčbě přípravky na předpis.