Vaginální suchost – problém, který trápí mnoho žen, avšak jen málokterá o něm ale dokáže mluvit. Často se s ním bojí svěřit i svému gynekologovi. Přitom existuje snadný způsob, jak se tohoto nepříjemného problému zbavit.

 

Podle statistik vaginální suchost postihne každou druhou ženu ve věku kolem 45 let. Přesto si většina z nich připadá zahanbeně, že se s tímto problémem potýká a často ho neřeší ani se svým lékařem. Neřešená suchost a pálení v pochvě přitom může způsobit mnohé problémy v životě ženy, nejen v tom sexuálním.

Čím je vaginální suchost způsobena?

Hlavní příčinou, proč ženy většinou trápí suchá vagína, je nedostatek estrogenu v těle, který je hlavním spouštěčem při uvolňování poševní tekutiny. Z toho důvodu trápí mnoho žen pálení pochvy v menopauze. Další příčinou vaginální suchosti může být také operace v oblasti ženský orgánů, nebo některé léky. Mezi ně patří např. některé druhy antidepresiv, antikoncepce, antibiotika nebo také léky na endometriózu, neplodnost nebo krevní tlak. Vliv může má také hormonální léčba, ale samozřejmě i emocionální a fyzický stav a stres v životě ženy.

Koho suchá vagína postihuje?

Mezi rizikovou skupinu tohoto nepříjemného problému patří ženy:

  • v období klimakteria,
  • v těhotenství, po porodu a při kojení,
  • po gynekologických zákrocích (operace, konizace),
  • v průběhu a po skončení onkologické léčby.

Jak na vaginální suchost

Vliv na vaginální suchost může mít mimo jiné i strava. Přílišný příjem sladkého má negativní vliv na hladinu pH v pochvě, což může zásadně změnit vaginální mikroflóru. V důsledku toho je se zvyšuje pravděpodobnost, že se objeví nepříjemná mykóza, kterou doprovází pálení pochvy, svědění pochvy a nepříjemné výtoky. Pokud se tedy chcete těmto problémům vyhnout, jedním ze způsobů může být správná skladba jídelníčku, který nebude obsahovat příliš sladkostí.

V případě, že vás podrážděná vagína již trápí, je čas využít přípravek na vaginální suchost, ideálně s kyselinou hyaluronovou ve spojení s kyselinou mléčnou či askorbovou. Tím je právě vaginální gel HYDROfemin PLUS (čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném použití prostředku. Hydrofemin PLUS vaginální gel 75 g a 7 x 5 g je zdravotnický prostředek. Certifikát vydala notifikovaná osoba číslo 2409), který svým hydratačním účinkem chrání vaginální sliznici před vysoušením a poškozením a zároveň přispívá k regeneraci poševní sliznice. Obnovením kyselého vaginálního pH navíc přispívá k udržení normální vaginální mikroflóry, a tím brání přemnožení patogenů (původců nemoci) a vzniku vaginálních infekcí.

Pokud se u vás objevuje vaginální suchost či jiné problémy tohoto typu, hoďte stud za hlavu, a navštivte svého gynekologa, který vám pomůže potíže vyřešit.