Mimořádně úspěšná komedie The Naked Truth (Odhalená pravda) britského autora Dave Simpsona je s velkým úspěchem inscenována nyní i v České republice. Právě s jejím autorem jsme měli možnost si krátce popovídat.

Premiéru si svá hra odbyla již v Brně v Divadle Bolka Polívky. Hra, která vyvolává v hledišti smích a zároveň dojímá opravdovostí i odhalováním zákoutí ženských duší měla pak 11. ledna 2017 premiéru i v Praze ve Studiu Dva. Na tu se přijel podívat i sám její autor Dave Simpson.

Redakce: Představení Odhalená pravda ukazuje silný ženský příběh. Napsal ji ale muž. Myslíte si, že muž opravdu může nahlédnout na svět z ženské perspektivy?

Dave Simpson: Opravdu doufám, že dokážu vidět svět z ženské perspektivy. The Naked Truth není mojí první hrou, ve které jsou vůdčí ženské charaktery pohánějící celý příběh. Vždy si užívám psaní silných ženských partů. Možná proto, že žiji v čistě ženské domácnosti. Včetně našeho psa.

Redakce: Proč jste se rozhodl napsat příběh o ženách a jejich problémech?

Dave Simpson: Když jsem se rozhodoval, o čem budu psát svoji hru, všiml jsem si, že se stále více žen zajímá o pole dance nejen z důvodu tance u tyče, ale vedou je k tomu i jiné pohnutky. Chtěl jsem proto tuto myšlenku prozkoumat uvedením šesti rozdílných žen s šesti odlišnými problémy do této situace a nechat je projít si cestu k poznání sebe sama. Přitom jsem stále snažil napsat vtipnou, pozitivní a povznášející hru.

Redakce: V kolika zemích již byla hra od roku 2008 uvedena?

Dave Simpson: V České republice je úplně poprvé hra The Naked Truth uvedena v cizím jazyce. Během osmi let byla již šestkrát uváděna po celé Británii.

Redakce: Už jste někdy navštívil Prahu?

Dave Simpson: V Praze jsem byl jen jednou na krátké dovolené na tři dny. Tohle město ale miluji a doufám, že brzy budu mít možnost se sem vrátit.

O čem hra je:

The Naked Truth je nejnovějším projektem společnosti StageArtCz, režie se ujal Petr Halberstadt, výkonným producentem je Radim Fiala. Hrdinky povznášející a nadějeplné komedie The Naked Truth na kurz pole dance přivedly nejrůznější důvody – snaha zvýšit si sebevědomí, získat nebo udržet si muže, vdát se, shodit pár kilogramů anebo se vydat za vytouženou kariérou. I přes nejrůznější dívčí třenice a neshody se ve chvíli, kdy se jedna z nich dozví krutou zprávu o svém zdravotním stavu, semknou a nově nabyté taneční zkušenosti využijí v benefici ve prospěch charitativního projektu. The Naked Truth je výzvou všem ženám a oslavou ženské síly, která se dokáže vzepřít nepřízni osudu. Tuhle podnětnou hru pro ženy, o ženách, by rozhodně měli vidět i muži (pokud ovšem nemají strach)!

Inteligentní žena doporučuje:

Za všechny členy redakce můžeme představení Odhalená pravda doporučit našim čtenářkám. Dvouhodinové představení neztrácí na dechu a příjemně utíká. Humor je poněkud lechtivý a místy až vulgární, ale rozhodně neuráží – k postavám prostě patří. Naopak – mnohdy jsme se přistihly, že se v některých situacích a postavách vidíme. Přidanou hodnotou jsou přirozené rozhovory vystihující každodenní život bez tlaku na pilu ve smyslu pobavit a rozesmát obecenstvo za každou cenu.

Přečtete si také rozhovor s režisérem a producentem představení!