K moři můžete vyrazit po celý rok. Ale ať vyrážíte v létě nebo v zimě, je zapotřebí o sebe dbát více než jindy. Postarejte se o to, aby netrpěla vaše kůže, vlasy ani nehty. Teplé počasí totiž škodí nejen vaší kráse, ale i zdraví.

Na obličej

Obyčejný krém v létě nestačí. Sáhněte po BB nebo CC krému. Oba krémy totiž mnohem více hydratují a zároveň slouží jako make-up.  Kromě toho ale také maskují známky únavy, sjednocují tón pleti a také vás ochrání před UV zářením. CC krém má stejné vlastnosti, ale zároveň vyhlazuje jemnější vrásky.

Jaký zvolit make-up?

V teplém počasí se mnohem více potíte, proto je zapotřebí sáhnou po voděodolném make-upu. Stejně to však s líčením nepřehánějte. U moře a v letních měsících stačí skutečně jen jemné líčení v podobě řasenky a voděodolného lesku či rtěnky. Pokud však trváte i na očních stínech, nezapomeňte si pod ně nanést krémovou bázi pod oční stíny, která zajistí, že se nerozpijí a vydrží po celý den. Pokud se líčit nechcete, tak nezapomeňte použít opalovací krém s vysokým UV faktorem, protože pokožka na obličeji je citlivá a náchylná ke spálení. Oči si pro jistotu chraňte slunečními brýlemi, navíc tak zabráníte zbytečné tvorbě vrásek v očním okolí.

Váš velký pomocník? Olej!

Velkým pomocníkem vám budou oleje, a to jak na tělo, tak na vlasy. Nikdy nic nezkazíte kokosovým nebo jojobovým olejem. Ty můžete použít na obojí. Díky nim budou vlasy hebké i poté, co je budete denně namáčet ve slané vodě. Pokud je to jen trochu možné, nepoužívejte fén. Vlasy dostávají už tak dost zabrat od slunce a moře, proto je neničte ještě fénem. Naopak jim dopřejte regeneraci v podobně avokádového zábalu. Jak ho připravit?

Vlasová maska

Smíchejte půl avokáda a půl banánu, přidejte lžíci medu a dvě lžíce obyčejného bílého jogurtu. Vše dobře promíchejte a naneste na vlasy. Nechte působit aspoň patnáct minut. Jestliže vám nějaká ingredience schází, klidně použijte jen kvalitní olivový olej.

Na mykózu

Bohužel je teplé počasí spojené i s pro ženy velmi nepříjemnou mykózou, proto doporučujeme brát si s sebou na každou dovolenou antimykotické přípravky, které seženete v každé lékárně.

V létě obecně dostávají ženské partie zabrat víc než v zimě, takže je dobré také preventivně používat vaginální gel, jako je např. Hydrofemin. Ten obsahuje kyselinu mléčnou a kyselinu hyaluronovou, takže zvlhčí prostředí pochvy a uchrání vás proti vaginální suchosti. A můžete ho používat i pokud vás tato nepříjemnost netrápí: při pravidelném používání Hydrofemin pomáhá regenerovat sliznice a hojit drobné oděrky, takže se budete cítit lépe, a navíc nebudete náchylná k různým infekcím.

Aby opálení vydrželo déle

Čím více a pravidelněji se budete natírat krémem po opalování, tím déle vám opálení vydrží. A také díky němu předejte nepříjemnému a nevzhlednému olupování pokožky. Opalování si můžete prodloužit i používáním sprchové gelu s aloe vera, která zároveň zklidňuje opálenou pokožku.

Extra tip navíc:

Jak pečovat o plavky, aby vám dlouho vydržely?

Známe to všechny. Koupíme si drahé plavky, ale stačí je párkrát namočit ve slané vodě a ztratí tvar i původní barvu. Existují však jednoduché triky, díky kterým vám plavky vydrží déle než jen jednu sezónu.

  1. Před prvním použitím plavky namočte do vlažné vody. Přidejte do ní lžíci bílého vinného nebo jablečného octa a nechte třicet minut působit. Následně plavky neoplachujte ani neždímejte, ale zabalte je do froté ručníku a jemně vysušte. Díky tomu si plavky déle uchovají syté a zářivé barvy.
  2. Jakmile vyjdete ven z moře nebo z bazénu, okamžitě si plavky pod sprchou opláchněte. Následně po každém dni plavky jemně přeperte v umyvadle pod proudem vlažné vody.
  3. Plavky nikdy neperte v pračce. Stačí, když je namočíte na patnáct minut do vlažné vody. Do ní pak přidejte prací přípravek určený pro ruční praní.
  4. Plavky nikdy neždímejte, nechte je okapat. Pokud ale nechcete mít všude po balkóně nebo v koupelně vodu, zabalte je do ručníku a jemně vysušte.