Zatímco dlouhé zimní večery přejí nejrůznějším zkrášlovacím procedurám, v létě spíše sedíme večer u grilu, na zahrádce příjemné hospůdky nebo ponocujeme na open air akci. Pokožka zčervenalá od sluníčka, kouř, alkohol a kruhy pod očima nám ovšem zrovna na kráse a vůni nepřidají. Navíc v létě je z nás jaksi mnohem více vidět, proto si rozhodně celé tělo zaslouží pořádnou péči.

I skrytá místa si zaslouží péči

Pokud se máte dobře cítit a vyzařovat sexy sebevědomí, které má zásadní podíl na tom, jak krásnou vás bude vnímat okolí, musíte začít od vašich soukromých partií.  Dopřejte si kvalitní péči v intimní oblasti, doporučit lze některý intimní gel, který zároveň pečuje, hydratuje a dovede působit preventivně proti infekcím, které si tak snadno nosíme od rybníka či z veřejného koupaliště. Takovým je například Hydrofemin, který obsahuje kyselinu mléčnou a kyselinu hyaluronovou, takže vašim intimním partiím zajistí tu nejlepší možnou péči. Léto bez pálení, svědění a dalších nepříjemných pocitů je léto v pohodě!

Rozhodněte se také pro vhodnou metodu odstranění chloupků v této oblasti. Dnes si z mnoha možností vybere každá žena, pro některou může být to pravé jen drobná úprava, jiná vsadí na „Brazílii“. Naprosto zásadní ale je, že po použité metodě nesmíte mít jakékoliv nepříjemné pocity. Pokud trpíte začervenáním, bolestivostí, zarůstáním chloupků, pálením a podobně, zvolte jinou značku či metodu.

Kvalitní péči si ale zaslouží i vaše ňadra. V létě je pro ně zásadní kvalitní podprsenka z materiálu, který omezí pocení. Může být výhodné, pokud má push-up efekt, protože v horku víc než kdy jindy oceníme, když nebude vznikat pod ňadry hluboký záhyb, ve kterém se hromadí pot a způsobuje to i případné kožní obtíže. Podprsenku je třeba denně měnit.

Nohy – alfa a omega

Poslední dobou zima často přechází rovnou v léto, a tak často doslova ze dne na den oblékneme šortky a krátké sukně a hupsneme do páskových bot. Pokud jsme si ale předtím celou zimu pařili nohy v neprodyšné obuvi a zapomněli jsme si dát nohy odshora až dolů do „letního provozu“, moc parády skutečně neuděláme.  V první řadě si v létě pravidelně dopřávejte profesionální pedikúru. Barevný lak na nehty není nutností, spíše už z módy vychází, ale pokud přeci jen chcete mít nehty zvýrazněné, nechte si nanést dlouhotrvající světle růžový nebo transparentní lak – to působí vždy nadčasově a upraveně. Stejně jako francouzská úprava. Pokud zvolíte výraznější barvu, nutností bude i gelová modeláž tvaru nehtu. Na nohou vydrží mnohem déle než na rukou, proto směle do toho.

Sebehezčí nehty ale nepomohou, pokud je zanedbaná pokožka. Měli byste o ní pečovat denně doma správným broušením a krémy, aby nebyla popraskaná a nevzhledná. Zvláštní péči si musíte dopřát, pokud se občas proběhnete venku bosa. Zhrublá kůže lehce zabarvená hlínou se snese při návratu z trampského víkendu, dokud jsou nožky schovány v pohorkách, ale počítejte poté s tím, že večer budete muset věnovat chodidlům a patám spoustu času, aby byly zase čisté a hebké.

Samozřejmostí je odstraňování chloupků na všech částech nohou, které v létě ukazujeme. Pokud jste fanynkami extra krátkých šortek a sukní, móda nesmlouvavě velí odstraňovat chloupky i na stehnech, nejen na lýtkách. Výjimku snad mají ženy, které mají štěstí, že na stehnech mají pouze takřka neviditelné, světlé, jemné „chmýříčko“. Ty by pouze holením riskovaly zesílení chloupků a tím konec této úžasné výhody. Platí zde totéž jako u intimních míst – vyberte si z mnoha a mnoha možností tu, po které se vaše nohy cítí dobře. Na léto si také nezapomeňte koupit krém k péči o unavené nohy. Tyto krémy často obsahují i složku působící proti křečovým žilám. Pokud chcete, aby vaše nohy působily skvěle, ale nechcete nosit silonové punčocháče, objevte kouzlo „punčocháčů“ ve spreji. Jednou zkusíte a nebudete chtít už nosit punčochy jinak.

Vlasy

Vlasy v létě trpí sluníčkem, pískem, chlorem a vodou, obzvláště slanou. Ani nemusíte jezdit k moři, škody nadělá dost i váš pot. Na léto vlasy doporučujeme zkrátit a vybrat si pohodlný, snadno udržovatelný účes. Před dovolenými neexperimentujte s délkou, která vám nedovolí ani malý culíček, pokud na ní nejste zvyklé. Mikádo je velmi šik, ale vepředu padá do obličeje a pokud se vám vlasy neudrží alespoň v tom nejtitěrnějším culíčku, přijdete o možnost při letních sportech pohodlně ulevit zpocené hlavě. I pokud vám ale účes, který máte, vyhovuje, nechte si před létem zastřihnout konečky, v létě se vysouší a třepí více. Nebarvěte se těsně před dovolenou, čerstvá barva by mohla nepředvídatelně reagovat s chlorem či slanou vodou.

Co se týče vlasové kosmetiky, vyberte si speciální sluneční řadu, která zahrnuje ochranný šampon, kondicionér i sprej a důsledně používejte dle návodu. Po každém koupání ve slané nebo chlorované vodě vlasy co nejdříve osprchujte běžnou vodou. Pokud můžete, udělejte to i před koupáním, nenasáknou tolik chloru ani soli. Nejlepším účesem je drdol, ve kterém jsou vlasy schované a chráněné. Před zapletením je ošetřete ochrannou kosmetikou. Po dovolené zainvestujte do kvalitní výživné masky nebo si ji připravte doma – osvědčenými přísadami bývají olivový olej, med, bylinky a jejich nejrůznější kombinace.

Pleť

Dnes již snad nikoho nenapadne nechránit se před slunečním zářením. Je to nebezpečné, nezdravé, a když se to přežene, i velmi nevzhledné. Nedopusťte, abyste se spálila. Již před dovolenou si kupte tabletky s betakarotenem. Vaší pleti prospějí, ale samozřejmě před škodlivými UV paprsky jí neochrání. Nejlepší službu vám udělají jemná opalovací mléka s vysokým UV faktorem určená pro děti – mají velmi jemné složení pro citlivou dětskou pokožku a jejich velkou výhodou je absence parfémování, které může v kombinaci se sluncem, pískem a solí kůži spíše dráždit. V létě samozřejmě kromě opalovacích používejte i běžné denní, noční a oční krémy tak, jak jste zvyklá, ale je vhodné si vybrat řadu s lehčím složením a třeba i nějakým nižším UV faktorem na běžný denní pohyb po městě.

Nezapomínejte dodržovat pitný režim, pleť vám poděkuje, a myslete i na „vnitřní hydrataci“ – jezte ořechy, mořské ryby, avokádo a dostatek ovoce a zeleniny. K dostání jsou i vitaminové tabletky pro vlasy, kůži a nehty, nejsou drahé a fungují velmi dobře.