Potřebujete si dodat energii na další dny po propařené noci, kdy se vám jen těžko vstává z postele? Navíc je tu jaro, a tak je tělo po dlouhé době zaneseno všemožnými toxiny. Je tak normální, že se můžete cítit více unaveni.  Máme pro vás super tipy: bylinky, které vás dostanou zase do hry!

Detoxikace organismu po zimě je velmi důležitá. Tělo bylo několik měsíců v klidnějším režimu a během této doby se kvůli časté inverzi a smogu zaneslo toxiny z vnějšího prostředí. Navíc detoxikace nastartuje metabolismus a pomůže vám začít shazovat přebytečné zimní kilogramy. Proto je potřeba se před jarem na chvíli zastavit, dodat mu energii a pořádně jej pročistit, aby mohlo zase správně fungovat. Poradíme vám jak na to!

Kouzlo staré tisíce let

V dnešní uspěchané době je potřeba se občas uvolnit, začít myslet na sebe a své zdraví a dát trochu na přírodu. To už věděly nejen naše babičky, ale také staré národy napříč kontinenty, které se snažily dodat si energii bez energetických nápojů či vitaminových doplňku v tabletách.

Co zařadit do jídelníčku:

  • ženšen: hojně ho využívá asijská medicína, protože obsahuje povzbuzující látky, které jsou silnější než káva, černý čaj, nikotin a dokonce i energy drinky. Jeho účinek je dlouhodobější a kromě energie pomáhá při depresích, stresu, zlepšuje soustředění a paměť. Podle některých zdrojů má dokonce afrodiziakální účinky, navíc bojuje proti alergii, podporuje imunitu a chrání proti virům, zbavuje průjmu a pomáhá při mnoha onemocněních. V případě užívání ženšenu, omezte užívání dalších potravin a nápojů obsahujících kofein. Neužívejte ho v případě těhotenství a kojení.
  • guarana: aneb také „elixír života“ je skvělým pomocníkem pro studenty, manažery, sportovce či řidiče, protože dodává energii a zlepšuje paměť. Dokonce zlepšuje nadváhu, je přidávána do preparátů na hubnutí, zlepšuje krevní oběh a podporuje činnost srdce. Jeho předností je i detoxikace těla a odbourává příznaky kocoviny.
  • kayenský pepř: druh chilli papričky má léčivé účinky a látka kapsaicin prohřívá organismus a tak pomáhá spalovat tuky. Prokrvuje celé tělo a stimuluje krevní oběh a tak zvyšuje pocit energie. Působí dezinfekčně a zlepšuje trávení.
  • yerba maté: tradiční jihoamerický nápoj dodá tělu spoustu energie, zahání únavu a můžete ho použít namísto kávy.
  • gotu kola: pupečník asijský je znám hlavně v čínské medicíně, snižuje únavu, zlepšuje koncentraci a bojuje proti depresi. Při léčbě jsou využívány hlavně listy, které podle Indů přispívají také k dlouhověkosti. Kromě tabletek či tobolek na trhu ho seženete jako sušené bylinky na přípravu čaje.