Léto je přirozeně plné aktivit – pěší výlety, cykloturistika, řádění v bazénu nebo rybníku… Možná namítnete, že v létě se pěkně zapotíte i bez cíleného sportu. Zkuste to ale říct svému tělu na podzim, kdy se budete horko těžko vracet do posilovny! Najděte si s námi svůj letní sport.

Plážový volejbal

Tenhle sport sluší zvláště ženám a dívkám. Pořádně se při něm protáhnete a opálíte. Za hodinu spálíte až 400 kalorií a posilujete a tvarujete celé tělo.

Staré dobré kolo 

Pokud hledáte levný a dost zábavný sport, tak je cyklistika a s ní spojená cykloturistika přesně pro vás. Dobré kolo vám dnes už neprovětrá peněženku a cyklistických tras v poslední době stále přibývá. Navíc si můžete zvolit „zátěž“ – můžete se lehce protáhnout při vyjížďce na výlet nebo si šlápnout do pedálů a do kopců a pořádně se u toho zapotit.

Běh

Brzy ráno nebo pozdě večer. To je ten správný čas, kdy v létě nazout běžecké boty a vyrazit do přírody nebo klidně do ulic. Stačí půlhodinka párkrát do týdne. Běhat můžete kdekoliv a kdykoliv, investujte ale do běžeckých bot.

Chůze

Je tolik míst, která můžete objevit na vlastních nohách! Chůze je pro nás tím nejpřirozenějším pohybem a dostaneme se s ní i tam, kam autem nebo na kole nedojedeme. I tady ale volte kvalitní obuv.

Tenis

Nemusíte hrát jako Nadal, a přesto se při tomhle sportu pořádně zapotíte a zlepšíte si kondičku. Investujte do trenéra a do obuvi. Pokud se nehodláte tenisu věnovat profesionálně, postačí vám „obyčejné“ rakety i míčky.

Badminton

Pořádně si zaskáčete, zaběháte a spálíte kalorie – zapojíte prakticky celé vaše tělo. Pravidla jsou celkem snadná a nepotřebujete drahé pomůcky. I tady samozřejmě volte kvalitní obuv.

Kolečkové brusle

Pořád populární a pořád prospěšné – kolečkové brusle. Dovezou vás kamkoliv, kam vede slušná cesta, po cestě si popovídáte s kamarádkou nebo pořádně zaberete a pojedete doslova s větrem o závod. Hodinka na těchhle pekelných strojích zpevní nohy a břicho. Jen malá rada na závěr – zamyslete se nad zakoupením chráničů. Ač se to možná nezdá, tenhle sport je dost nebezpečný a z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že pád na bruslích zatraceně bolí.

Paddleboarding

Jedete na vodě, lehce pádlujete a držíte rovnováhu celým svým tělem. Vypadá to jednoduše, ale je to slušná makačka. A taky zábava! Než si koupíte vlastní board, půjčte si ho, ať ho můžete vyzkoušet. Ono vás to totiž může sice bavit, ale nakonec zjistíte, že vám to buď nejde nebo nemáte čas, anebo nemáte kde jezdit (protože na rybníku u babičky to prostě nejde).

Ferraty

Ferraty nebo také zajištěné cesty, to je horský terén, ocelová lana a spoléhání se na sebe sama.  Tenhle „sport“ prověří vaši fyzičku a soustředěnost. Parádně si při něm navíc vyčistíte hlavu. Jen je potřeba dodržet několik základních pravidel a vyzbrojit se certifikovaným vybavením. Nemusíte jezdit až do Itálie, ferraty najdete i u nás – například v Děčíně nebo na jihu Čech.

Pokud chcete přeci jen trochu jistoty, zkuste lezení na stěně. Horolezecké stěny s jištěním bývají v každém větším městě.

Plavání

A na závěr nejtypičtější letní sport – plavání. Nemáme samozřejmě na mysli skotačení v aquaparku (i když při něm taky nějakou tu kalorii spálíte), ale dvacetiminutové souvislé plavání. To totiž stačí k tomu, abyste protáhli celé tělo a po pár pravidelných trénincích vyrýsovaly postavu.