Dieta podle krevní skupiny začíná oslovovat stále více lidí. Tato specifická cesta stravování vám pomůže odhalit tajemství správného jídla pro vaše tělo. Víte, jakou máte krevní skupinu? Pokud ano, pak už jen stačí si přečíst, po čem zhubnete, po čem naopak přiberete, anebo vám to bude dělat neplechu v trávení. Vše se dá zjistit díky několikaletým studiím. A i to, proč je někdo po určité jídle plný vitality a druhý má potíže.

Jak dieta funguje?

Je to jednoduché. Díky genetice nám byla dána schopnost určovat, co je pro naše žádoucí a co naopak nechtěné. Každý z nás má v těle chemické látky – antigeny. Jenže každá krevní skupina má jinou chemickou strukturu antigenu, takže jinak reaguje s určitými typy jídla. Když do vašeho těla přijde cizí antigen, začne imunitní systém okamžitě reagovat a vytvoří protilátku. To samozřejmě dělá neplechu ve vašem těle.  A co je tedy pro vás vhodné?

Krevní skupina A = pěstitel

Této skupině je dáno být vegetarián. Jíst vše na rostlinné bázi. Není jí souzeno jíst maso nebo mléčné výrobky, protože kvůli malému obsahu žaludečních kyselin ho hůře tráví. Vhodnými potravinami jsou například tofu, zelenina, ovoce, obiloviny, luštěniny, ořechy a semena. Z nápojů je pak vhodná například káva, čaj a také víno. Nevhodné je maso a tučné mléčné výrobky. Kefír této skupině ale neuškodí. Dalšími nevhodnými potravinami jsou pšenice, olivy, kešu a fazole, zejména ty způsobují tloustnutí. Výborný na hubnutí je ananas a rostlinné oleje.

Krevní skupina B = kočovník

Máme tu přesný opak skupiny A. Tito všežravci mají silný imunitní systém a jen tak je něco nerozhodí. Zejména si potrpí na maso, vejce, játra a mléčné výrobky. Mohli by jíst maso každý den a lehce po něm naberou svalovou hmotu a zbaví se tuku. Pozor ale na kuřecí maso, to této skupině nedělá moc dobře. Kukuřice, čočka, pšenice, pohanka nebo semínka také moc nepřispívají ke zdraví a hubnutí. Ale na pivu, vínu a čaji si mohou pochutnat bez obtíží.

Krevní skupina AB = vzácní

Je to kombinace skupiny A a B. Jedná se o velice přizpůsobivou skupiny s tolerantním imunitním systémem. Na rozdíl od obou předchozích skupin zhubne po rajčatech. Nemusí moc maso a podle inspirace skupiny A si raději dá tofu a zeleninu. Maso jim však tolik neškodí. Vhodné je například krůtí, králíčí nebo ryby. I mléčné výrobky jim chutnají. Zato pohance a kukuřici se vyhýbají obloukem. Ananas jim pomůže zhubnout a káva je jejich denním příjmem energie.

Krevní skupina 0 = lovci

Má schopnost metabolizovat bílkoviny a tuky na keto látky. Oproti krevní skupině A má mnoho žaludečních kyselin. Je to skupina, která úplně nejlíp tráví maso a zejména to libové, ale i syrové.  Mají výborný metabolismus, ale moc dobře nepřijímají změnu v  jídelníčku. Potraviny s vysokým obsahem bílkovin jim zaručeně dodají energii a zlepší náladu. Nevhodné jsou například růžičková kapusta, květák, zelí, brambory nebo pomeranče a ovocné šťávy. Špenát a brokolice jim zato zaručí plošší bříško.

Cesta ke zdraví

Stravovat se podle své krevní skupiny není jen zárukou redukce tělesné hmotnosti nebo lepšího zažívání. Je to i cesta, jak se vyvarovat onemocněním nebo špatným náladám. Když se jednou pustíte do cesty za zdravím, měli byste také pochopit fungování vašeho těla. Však o to jde každému z nás. Porozumět sám sobě a přijít na to, jak se stravovat. Každý z nás je jiný, máme jiné otisky prstů, jiné zbarvení vlasů a také jiné zažívání. Proto potřebujeme individuální přístup.

Vaše krevní skupina je klíčem k odhalení mnoha tajemství. Například odhalí náchylnost k nemocem, určuje hladinu energie a také pomůže s výběrem vhodného cvičení. Pokud už si nevíte rady, tak vyzkoušejte tento životní styl

Samozřejmě existuje spousta tvrzení, která tuto dietu vyvrací. To však neznamená, že ji nemůžete vyzkoušet. Mnoho výživových poradců vám naopak řekne, že je to skvělý způsob, jak se začít stravovat zdravě a vyváženě. A třeba zrovna vám sedne.