Napnutá k prasknutí, červená, často suchá až tak, že se na ní tvoří šupinky. A léto s ostrým sluncem a bujarou klimatizací – to tedy suchá pokožka nemá ráda (stejně jako nemá ráda vítr nebo mráz, že). Se suchou kůží je prostě trabl. Naštěstí řešitelný!

Než zase zamíříte pro super drahý krém, zkuste to s námi opravdu jinak. Jednoduchou péčí, jejíž účinky možná neuvidíte hned, ale když dáte sobě i své šupinaté kůži měsíc či dva, máte naději na velkou změnu k lepšímu. Zdá se vám to dlouhé? Bůh taky nestvořil svět během vteřiny – a když trochu zpomalíte, tedy přestanete se stresovat, odstraníte hned jednu z hlavních příčin suché pleti. Protože stres z vás krásnou babu fakt nikdy neudělá! A co dál?

Voda, co vás drží nad vodou…
Nejdříve se podívejte na svůj pitný režim. Je léto, takže určitě pijete víc než jindy, ale je to dost pro suchou pokožku? Vnitřní hydratace je základ. Exotické koktejly, sladké limonády, džusy nebo kafe (to dokonce odvodňuje!) ovšem do pitného režimu nepočítejte. Stejně jako vaše linie, i suchá pokožka ocení nejvíc čistou vodu, minerálky, domácí ledové čaje. V množství větším než malém, ideálně kolem tří litrů denně.

Krása na talíři
Jídlo hraje v kráse vaší pleti také velkou roli. Chce to čerstvé suroviny, hledejte hlavně ty, které vám nabídnou vitaminy A, C a E. Jsou známými antioxidanty, takže zpomalují stárnutí, k němuž má suchá pokožka mnohem rychlejší sklony než její kamarádky „smíšená, normální a mastná“. Grilujte ryby, louskejte ořechy a vychutnávejte si je s vědomím, že zase děláte něco pro svou suchou pleť. Tady kromě vitaminu E najdete omega-3 mastné kyseliny. A s nadsázkou řečeno, tyhle tuky promastí pokožku zevnitř jedna dvě!

Bez mytí!
Jakkoliv vnitřně můžete vodu užívat po litrech, při vnější péči se jí vyhýbejte. Pokud se potřebujete naložit do vany, pak na kratší dobu, ne do úplně horké lázně a určitě s olejovými přísadami. Jestliže se odličujete vodou, tak jediné micelární, která je tím nejšetrnějším i nejúčinnějším odličovadlem, které ocení všechny druhy pleti, ale ta suchá nejvíc.

Odborná péče
A až si opravdu půjdete pro krém, možná spíš do lékárny nebo si nějaký vyberte se zkušenou kosmetičkou, protože najít dobrý krém, který vyživí a promastí tak, aniž byste se leskla jak po zásahu sádlem, to je umění (na druhou stranu, ono to sádlo funguje skvěle – na suché ruce nebo popraskané paty z něj může být přímo dokonalý zábal na noc!). Vynikajícím pomocníkem pro dokonalou hydrataci pleti je také kyselina hyaluronová.

P.S.: A ještě maličkost: pokud se toužíte zbavit suché pokožky a kouříte, máte před sebou další důvod, proč típnout poslední cigaretu. I kouření má totiž velký vliv na to, jestli vaše pokožka připomíná nechvalně známé struhadlo, nebo pověstnou dětskou prdelku!