Chladné počasí si naší pokožce vybírá svou daň. Ale to neznamená, že se nemůžeme na chladné počasí připravit. Každodenní rutina v péči o pleť může mít velký vliv na zdraví vaší pokožky v zimním období.

Pozor na nadměrné čištění

Pravděpodobně čistíme více, než bychom měli v naději, že intenzivní odstranění odumřelých buněk zlepší stav naší pokožky. Nadměrné odlupování zbavuje kůži svých esenciálních olejů, což vede k vysušené pokožce, což není v chladnějších měsících ideální. Postačí čištění jen jedenkrát týdně.

Investujte do hydratačního čisticího prostředku

Suchá kůže je víc než jen nevzhledná a nepohodlná, může vést až k vážným kožním problémům, jako je zhoršení ekzému nebo psoriázy. Také způsobuje nepříjemnému svědění. Investujte do hydratačního čisticího prostředku, který pokožku vyčistí, ale zároveň ji nebude zbytečně dehydratovat. Předejdete tak řadě případných problémů.

Jděte do postele trochu mastné

Doba spánku je nejlepší čas k hydrataci pokožky, takže se ji nebojte pořádně zvlhčit. Pokud chcete snížit ztrátu kolagenu, vyzkoušejte tyto tři rychlé kroky:

  1. Umyjte si obličej.
  2. Použijte retinol.
  3. Zvlhčujte.

 

Vyvarujte se toxinům

Zvláště pokud máte ekzém, dermatitidu nebo psoriázu, musíte se vyvarovat alergenům a dráždivým látkám. Kůže v zimě je křehčí, a proto se vyvarujte dráždivých tkanin a detergentů s chemickým složením, používejte jemné čisticí prostředky a zvlhčovače určené pro citlivou pleť.

Použijte DIY masky

Domácí hydratační masky mohou pokožce poskytnout potřebnou vlhkost v zimních měsících. Používejte přírodní zvlhčující přísady jako med, avokádo, jogurt, olivový a jojobový olej, mandlový olej, banány a aloe. Smíchejte, co chcete, tak abyste vytvořili krém nebo pastu a nechte na pokožce působit 10-30 minut. Takové masky vaší pleti zajistí dostatečnou hydrataci i výživu.

 

 Otestovali jsme některé z pleťových masek a následně vybrali ty, které prostě musíte vyzkoušet.

MASKA Z BROSKVÍ

Už jen slabá vrstva zklidňuje podrážděnou pleť a mírní zarudnutí. Rozhodně s ní ale nešetřete.

Ingredience: 1 broskev, 2 lžíce bílého jogurtu, 1/2 lžičky jedlé sody

Postup: Broskev oloupejte, zbavte pecky a rozmačkejte. Přidejte jogurt a sodu. Důkladně promíchejte.

MASKA Z RAJČAT

Vysoký obsah antioxidantů z ní dělá nepřítele volných radikálů. A to přesně chceme.

Ingredience: 1 rajče, 3 stonky kadeřavé petržele, 1 lžička čerstvých listů rozmarýnu

Postup: Rajče nakrájejte na malé kousky, petržel společně s rozmarýnem rozdrťte v hmoždíři na jemnou pastu. Následně přidejte kousky rajčat a vše dohromady rozmělněte.

 

Exfoliace

Exfoliace zahrnuje odstranění nejstarších mrtvých kožních buněk z povrchu kůže. Zkuste použít exfoliační masku a dejte si ji na obličej i na ruce, jemně také na rty a pak okamžitě smyjte. Skutečně uvidíte rozdíl, vaše pleť bude hladší a hezčí. V zimních měsících je také dobré dopřát exfoliaci celému tělu.

A v neposlední řadě – CHRAŇTE!

Noste rukavice a šály, abyste chránili pokožku před chladnými větry, deštěm a sněhem. Také nezapomeňte na opalovací krém. Zimní slunce může být stejně škodlivé jako to letní, a to obzvláště na horách. Při lyžování nezapomínejte také chránit rty vhodným balzámem.