Kromě známých způsobů vedení porodu, se u příchodu na svět používají také techniky, které mají nastávající maminky na příchod dítěte lépe připravit. A neméně pak slouží také k uklidnění miminka. Které to jsou?

Chiropraxe

Navštívit chiropraktika se doporučuje zvláště maminkám, které v těhotenství a před porodem trpí velkými bolestmi zad. Díky zásahu odborníka se tak může velmi zmírnit bolest při porodu a samotný porod se může i zkrátit.

Reflexologie

Masáž nohou je těhotným ženám velmi příjemná. Ukázalo se, že stlačování a aktivace některých bodů na těle, může pomoci rodičce zvládnout a zmírnit bolest a napětí během příchodu dítěte na svět.

Akupunktura a akupresura

Metody využívané tradiční čínskou medicínou, které spočívají ve stimulaci akupunkturních bodů jehličkami nebo stlačováním prsty, které leží na dráhách energie, na tzv. meridiánech. Jejich použití při porodu může zmírnit bolest, napětí a urychlit porod i následnou regeneraci ženského těla.

Bylinkový porod

Již po staletí se ženy spoléhaly na účinky bylinek během těhotenství i porodu. Bylinky mohou zmírnit těhotenskou nevolnost, připravit dělohu a tělo na samotný porod, vyvolat porod nebo zmenšit bolest a urychlit regeneraci. Užití bylinek je nutné VŽDY konzultovat s lékařem, abyste neublížily miminku.

Aromaterapie

Jde o metodu, která je některými podceňovaná, jinými vychvalovaná v mnoha oblastech života. To, že si v porodním pokoji budete moci díky svíčkám a vůni vytvořit příjemnou atmosféru může velmi pozitivně ovlivnit celý průběh porodu. Oblíbená vůně pomáhá relaxovat, uvolnit se a soustředit se na samotný příchod miminka bez rušivých elementů.