Porod je jednou z nejkrásnějších, ale také nejnáročnějších zkušeností v životě žen. Nese s sebou velké bolesti, ale především radosti. O čem se však příliš nemluví, je velký zásah do intimního života rodičů, který je s ním spojený. Na sex není již moc času a pro mnoho žen se po porodu často stává i bolestivou záležitostí, a tak se mu raději vyhýbají. Je možné se vrátit do intimního života bez zbytečné bolesti?

Najděte si čas sama na sebe

Po narození potomka se život rodičům velmi často obrátí vzhůru nohama, jednoduše zapomínají sami na sebe. Sex a intimita se tak i na dlouhou dobu odsouvají na poslední kolej. To však partnerskému životu dlouhodobě neprospívá. Najděte si alespoň každý týden chvilku sami pro sebe a objevte v sobě opět vášeň jeden k druhému. Není nutné hned začínat sexem, ale postupně se k němu opět propracovat bez strachu a bolestí.

Zpříjemněte si své prostředí

Vašemu sexuálnímu životu rozhodně nepřispívá ani spěch a pocit, že vás vaše dítě může slyšet nebo dokonce vidět. Při návratu do vašich intimních kolejí si proto ideálně zajistěte hlídání a prostor, kde se můžete cítit příjemně, přirozeně a hlavně bezpečně. Tělo po porodu se samozřejmě velmi změnilo a některé ženy se proto nemusí cítit dobře a přitažlivě, proto není od věci zvolit tlumené světlo a příjemnou hudbu pro zamezení stresu.

Pozor na vaginální suchost

Na vině v odmítání sexu žen po porodu nemusí být pouze poranění, ale také problémy s přirozeným zvlhčením sliznice. Komplikace se zvlhčením nemusí být nutně spjaté s tím, že by se ženám sex nelíbil. Velmi často za to také mohou poporodní hormony a změny spojené s laktací. Nedostatečně vlhká pochva je poté náchylná k poraněním a následně i vaginálním mykózám i zánětům. Pro zpříjemnění intimních chvil po porodu mnoho žen sahá po lubrikantu, ten však nemusí vždy svým složením vyhovovat a rozhodně dlouhodobě neřeší problém se suchostí sliznice. Ideální variantou jsou proto gely s obsahem kyseliny hyaluronové, mléčné a askorbové. Kyselina hyaluronová je přirozenou součástí lidského těla a regeneruje podrážděnou sliznici. Kyselina mléčná zase přispívá ke správnému pH a přirozené mikroflóře pochvy. Kyselina askorbová neboli vitamin C pak napomáhá udržet přirozené kyselé prostředí. Pro rychlejší regeneraci po porodu a příjemné intimní chvilky vyzkoušejte například produkt HYDROfemin PLUS (čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném použití prostředku. Hydrofemin PLUS vaginální gel 75 g a 7 x 5 g je zdravotnický prostředek. Certifikát vydala notifikovaná osoba číslo 2409), který kombinuje všechny tři prospěšné kyseliny, podporuje regeneraci a urychluje hojení.