Je krásná a talentovaná. Nedávno propůjčila svou tvář kampani, která má ženám pomoci v boji s intimními problémy. Jaká je ale ve skutečnosti herečka Pavla Vitázková?

Proslavil ji zejména seriál Cesty domů. Jako herečka ovlivňuje spoustu žen. Všechny chtějí být krásné a úspěšné jako ona. Jenže za vším se skrývá těžká dřina, která se samozřejmě týká i Pavly Vitázkové. I přes svou pracovní vytíženost a péči o své dvě malé dcery si ale našla čas, aby ženám pomohla prostřednictvím kampaně pro HYDROfemin.

Nedávno jste se zúčastnila kampaně pro HYDROfemin, která má ženám pomoci v boji se suchostí sliznic v intimních partiích. Co si o tomto problému myslíte vy?

Myslím si, že je to naprosto běžná součást života, a pokud tímto problémem nějaká žena trpí, tak je důležité se neostýchat, poradit se a třeba právě pomocí HYDROfeminu tento problém řešit.

Myslíte si, že o tomto problému ženy mají dostatek informací?

Myslím, že široké povědomí o tomto problému mezi ženami není, proto je dobře, že takové kampaně probíhají a že vzniká v tomto směru nějaká osvěta.

Jak pečujete o své tělo vy? Máte své pravidelné denní rituály?

Nijak zvlášť. Jsem ráda, pokud stihnu s dětmi základní hygienu. Samozřejmě jsem v těhotenství pořádně promazávala břicho kvůli striím, ale to je tak všechno. Jediným rituálem je pro mě večer horká sprcha, až mi usnou děti. A kvalitní hydratační krém.

Máte dvě malé dcerky, vnímáte po dvou porodech nějaké výrazné změny na svém těle? Pečujete o něj jinak, než před prvním porodem?

Naštěstí jsem předešla striím, což by byl nevratný problém, ale jinak žádné změny na těle nepozoruji. Samozřejmě se mi zpomalil metabolismus, takže hubnutí už není tak snadné jako dřív.

Co nejraději jíte? Hlídáte si postavu?

Postavu si hlídám. Poslední dobou mě moje tělo trošku zradilo, co se váhy týče, takže jsem se vrhla zdravou stravu. Odstranila jsem ze svého jídelníčku bílý cukr a mouku, zato jím spousta bílkovin a zeleniny. Ale rozhodně nehladovím.

Jak zvládáte skloubit výchovu dětí a hereckou profesi?

Zatím nemůžu příliš mnoho pracovních nabídek přijímat, protože mám děti malé, takže skloubit profesi a mateřství se zatím ani příliš nesnažím. Ale to je moje volba, chci si děti užít a na práci bude ještě času dost.

Co děláte, když jste unavená?

Unavená jsem za poslední tři roky neustále. A moc. Jediný relax je pro mě spánek. Jinak si neodpočinu. A toho se mi moc nedostává. Takže jedinou záchranou je můj muž, který si vždy, když může, vezme obě holčičky a nechá mě pořádně vyspat.

Kde nebo v čem čerpáte sílu?

Pokud mi zbude troška volna, tak je pro mě nejlepším způsobem, jak načerpat sílu, dobrá kniha. Nebo film.

Jste herečka a tak i zároveň vzor pro mnoho žen, co byste chtěla našim čtenářkám vzkázat? Co byste jim poradila ohledně jejich zdraví?

Pokud jsem pro někoho vzorem, tak doufám, že jen v tom, že jsem ženská jako každá jiná. Utahaná máma od dětí, bojující s domácností, nedostatkem času, s váhou, s vráskami, ale snad šťastná z toho, co mám. A pokud bych měla poradit něco ohledně zdraví, tak snad pouze pravidelné preventivní prohlídky. Ze zkušenosti vím, že se nevyplácí své zdraví odsouvat na druhou kolej kvůli tomu, že není čas. Naše děti potřebují zdravou mámu. A spousta věcí se dá řešit, pokud se tedy řeší včas. Mějme se rády!