Eva se narodila ve znamení Střelce. Kdo se tímto tématem trochu zabývá, ví, že Střelci patří mezi svobodomyslné vizionáře, kteří mají aktivní a dobrodružný život. Jsou upřímní a pravdomluvní, nesnáší intriky a pomlouvání. Cílem jejich života je dělat to, co je baví. Eva Riedel sama říká, že „tato charakteristika na ni perfektně sedí“.

Jako modelka jste nafotila kampaň pro vaginální gel HYDROfemin. Čím vás zrovna tento projekt oslovil?

Oslovil mě svým cílem. Myslím, že takové kampaně je třeba podporovat, protože nikdo neví, do jaké situace se v životě dostane. Každý je pak rád za jakoukoliv pomocnou ruku. Kampaní pro dobrou věc není nikdy dost.

Kampaň pro HYDROfemin je postavená na zobrazení nahého ženského těla. Zdůrazňuje to, že péči zasluhují i ty partie, které jsou běžně zrakům skryty. Bylo pro vás obtížné se svléknout před fotoaparátem?

Ani ne, fotografka Tereza z Davle a všechny přítomné ženy (Paloma, Katka a Irena) byly velmi milé a sympatické. Myslím, že jsme si všechny padly do oka a od toho se odvíjela celková atmosféra focení. Vše probíhalo v klidu a v pohodě.

Jak jste si focení užila?

Focení jsem si užila moc, snad i proto, že to bylo mé první focení aktů. Jak jsem již říkala, Tereza z Davle byla úžasná, poradila si s námi báječně. Myslím, že žádná z nás se necítila divně, vše probíhalo v absolutní pohodě a dobré náladě. Zkrátka bylo to moc fajn. Klidně bych do toho šla znovu.

Co na projekt a focení říká váš partner? Přece jen vás můžeme vidět na billboardech…

Když z toho mám radost, dobrý pocit a jsem rozhodnutá, že do toho chci jít, tak mě podpoří a nemá s tím problém.

Eva Riedel (druhá zleva) na fotkách pro kampaň HYDROfemin.

Kampaň na HYDROfemin chce rozšířit povědomí o tom, že řada žen trpí suchostí sliznic, a to i v intimních partiích. Ženy dobře vědí, jak je důležité starat se o celé tělo, ale zároveň se o intimních problémech stydí mluvit. Myslíte si, že je „osvěta“ mezi lidmi je dostatečná? Nebo že je potřeba víc kampaní jako je právě ta pro HYDROfemin?

To nedokážu posoudit, nejsem ten typ, který sleduje vše, ale je pravda, že o některých věcech se prostě nemluví. Asi by trochu víc té osvěty neuškodilo. Tím by se možná lidé zbavili ostychu mluvit o věcech, které jsou sice nepříjemné a citlivé, ale patří k životu.

Co si představíte pod pojmem „ženská krása“? Co pro sebe podle vás může každá žena udělat, aby se cítila skutečně krásná?

Ženské tělo je samo o sobě krásné, ale musí se o něj pečovat. Nesmíte se na něj vykašlat a hledat výmluvy a viníky, proč jste taková, jaká jste. Když se chce, všechno jde. Je to o vůli a všechno je to především v hlavě. Být sebevědomá, upravená, upřímná, rozhodná, se smyslem pro humor a mít šmrnc jde v každém věku, a to je pro mne ženská krása. Je třeba ukázat, že jsem žena. A hlavně že jsem ženou ráda.

Kolik času věnujete péči o sebe a své tělo?

Asi málo, vím, že bych o sebe měla pečovat víc. Nejsem ke svému tělu moc hodná, hlavně co se týče péče o kůži, to se vždycky odbydu. Ale pokouším se zlepšit, takže se snažím o sebe starat pravidelně každý den, někdy i trochu víc, ale zase to nepřeháním.

Rozmazlujete se? Zajdete si třeba na kosmetiku nebo masáž?

Určitě je třeba si udělat občas radost i tímto způsobem, uvolnit se a mít čas opravdu jen pro sebe. Je to dobré pro psychiku a od té se odvíjí celá řada věcí v našem životě.

Vybíráte si kosmetické přípravky podle věku i typu pleti?

Rozhodně. Pleť a pokožka potřebují s postupujícím věkem jinou péči než ve dvaceti.

„Mít šmrnc jde v každém věku,“ říká Eva Riedel.

Máte skvělou postavu. Sportujete? Jak často a co vás nejvíce baví?

Snažím se. Od páté třídy jsme chodila do sportovní školy, takže sport mi není cizí. I když je pravda, že po skončení školy jsem se sportu už nijak intenzivně nevěnovala. V zimě lyžuju a v létě jezdím na kole. Taky jednou týdně pravidelně cvičím, je to dobré na protáhnutí a zpevnění svalstva. Nejvíc mě ale baví chodit na procházky a občas si dojdu zaplavat do bazénu.

Stravujete se zdravě?

Dbám na zdravou výživu. Nejím maso, bílé pečivo a sladkosti, zato mám v jídelníčku zařazeno hodně zeleniny a ovoce. Už přes 20 let dělám každý rok na jaře tzv. očistný, zdravotní půst a cítím se při něm i po něm úžasně.

Kdybyste měla den sama pro sebe, jak byste ho strávila?

Záleželo by na počasí. Nejdřív bych se vyspala do růžova, v zimě bych si vyšla na procházku a pak se zabalila do deky, uvařila si čaj a dopřála si domácí „beauty den“.  V létě bych vyrazila do přírody, ať už pěšky nebo na kole. Své kouzlo má vyrazit i do ruchu ulic s kamarádkou, bloumat po městě, nahlédnout do obchodů, i když to mě zase tak moc nebaví. Nejlepší na tom je sednout si na kafíčko, popovídat si a pozorovat lidi kolem sebe. Ale někdy je ten nejúžasnější den, když si dovolíte nedělat prostě nic.

Co byste doporučila všem ženám v oblasti péče o tělo. Na co by neměly zapomínat a co naopak podle vás není potřeba tolik řešit?

Uvědomit si, že každá z nás to dělá hlavně pro sebe, a ne pro nikoho jiného. Důležité je cítit se dobře, chovat se k tělu hezky, přeci jen s námi musí nějaký ten pátek vydržet. Nejde jen o vnější krásu, samozřejmě to souvisí i se zdravím. Pokud se žena cítí zdravá a v pohodě, odráží se to i na jejím vzhledu a životě.