Podle neoficiálních zdrojů po něm prý otěhotní až 70 % žen, které měly s početím problémy. K tomu navíc pomáhá i při bolesti zad, bolestivé menstruaci nebo při problémech s inkontinencí. Řeč je cvičení podle Ludmily Mojžíšové.

Zjednodušeně lze říci, že jde o sestavu jednoduchých cviků, které mají za úkol odblokovat páteř, žebra a pánev. Tato metoda je sice spojena s ženskou neplodností, ale dokáže pomoci i mužům. Pomáhá také při běžně se objevujících civilizačních onemocněních. Oficiální statistiky pak hovoří o tom, že celých 34 % žen do půl roku po započetí cvičení otěhotní.

Bolesti zad i poruchy spánku

Toto cvičení je opravdovým zázrakem. Zdá se, že pozitivně působí na lidské tělo v mnoha oblastech zdraví. Jaké potíže lze cvičením odstranit? Neplodnost (u žen i mužů) či problémy s donošením miminka, bolestivou nebo nepravidelnou menstruaci, bolest při pohlavním styku, bolest zad, skoliózu, poruchy spánku, deprese, únavu, inkontinenci a zácpu. Je toho ještě mnohem více, ale kdybychom měli vše vyjmenovat, vystačilo by to hned na několik stránek. Než se ale vrhnete do cvičení, je lepší navštívit lékaře a své problémy a jejich řešení s ním konzultovat.

Hlavní problém: neplodnost

Tato metoda je spojena hlavně s řešením v současnosti stále více narůstajícího problému, kterým je ženská (i mužská) neplodnost. Cvičení dokáže vyřešit tzv. funkční příčiny, mezi které patří psychické obtíže, chybějící libido, bolestivý pohlavní styk, poruchy funkce vaječníků či poruchy hypofýzy (žláza, která přímo ovlivňuje činnost vaječníků).

Jak to funguje?

Stres, sedavé zaměstnání, nedostatek pohybu nebo úraz může způsobit, že jsou některé svaly v našem těle v nepřirozeném napětí nebo ochabují. S tím souvisí špatné držení těla a asymetrické postavení jednotlivých částí kostry. Napětí svalů a špatné držení těla pak ovlivňuje činnost nervů, prokrvování, metabolismus a funkčnost vnitřních orgánů. V případě, že se potíže objeví na svalech pánevního dna, může se projevit špatné fungování pohlavních orgánů, což v konečném důsledku může vést k neplodnosti jak u žen, tak u mužů. Cílem této rehabilitace je dostat tělo do svalové rovnováhy a tím odstranit potíže a bolesti pohybového aparátu, čímž se zlepši činnost vnitřních orgánů. Metoda zahrnuje kombinaci sestavy cviků s mobilizací páteře, žeber a pánve.

Cvičit je potřeba každý den

Nejprve vás čeká vstupní vyšetření u fyzioterapeuta, který vás cvičením bude provázet. Následuje vyšetření první týden po skončené menstruaci. Úkolem fyzioterapeuta je mobilizací odstranit bloky na páteři, žebrech a pánvi a doporučit, jak se hýbat, aby se bloky znovu neobjevovaly. Postupně se žena učí jednotlivé cviky, chodí na další vyšetření a odstranění bloků. Opravdu důležité je každodenní cvičení, aby se docílilo optimálních výsledků, a to alespoň půl roku.