Pokud vás trápí vaginální suchost (po porodu, v období menopauzy, po pohlavním styku či stále častěji v psychicky těžkých fázích života), nejspíš už máte doma vaginální gel Hydrofemin. Aby jemný gel spolehlivě ochránil vaše tkáně a zvlhčil vaši sliznici, obsahuje látky, které pomohou hydrataci. A ač se to zdá zvláštní, těmito účinnými látkami jsou kyseliny – přesněji kyselina hyaluronová a mléčná. Pojďte si tyto kyseliny představit, ať víte, že není třeba se ničeho bát.

Kyselina hyaluronová

V lidském těle se kyselina hyaluronová vyskytuje přirozeně, a to za oční čočkou, v kloubní tekutině a v kožní tkáni. S věkem této látky ale ubývá, pleť starších lidí se tak, jak asi víte, snáze vysušuje a ztrácí elasticitu. My tuto suchost vnímáme jako tolik obávané vrásky. Proto by se měla kyselina hyaluronová pravidelně doplňovat.

Kyselinu hyaluronovou má většina z nás spojenou s kosmetickým průmyslem a estetickou medicínou. Málokdo ale ví, že tato úžasná látka pomáhá i při intimních problémech jako je právě vaginální suchost. Je to díky tomu, že kyselina hyaluronová vytváří v kombinaci s vlhkým sekretem vaginální sliznice ochranný gelový povlak. Tímto zvlhčuje sliznici, chrání ji a zabraňuje pronikání a růstu patogenní mikroflóry, dále urychluje přirozený proces hojení a regenerace poškozené sliznice a stimuluje přirozené protizánětlivé procesy. Najdeme ji tedy v přípravcích, které mají naše tělo hydratovat, zbavit nás strií, urychlit hojení ran nebo třeba zabránit vzniku jizev. Jednoduše řečeno – kyselina hyaluronová pomáhá k hydrataci pokožky.

Zajímavostí je, že ač na naše tělo působí kyselina hyaluronová velmi blahodárně, vyrábí se z geneticky změněných bakterií. Bakterie v jejich čisté podobě bychom si asi těžko mazaly na tělo a zvláště na intimní partie, takto upravené nám ale vlastně paradoxně ty „zlé“ bakterie pomáhají.

Kyselina mléčná

Druhou léčivou složkou Hydrofeminu je kyselina mléčná. Ta zase zajišťuje kyselé prostředí pochvy, díky čemuž udržuje mikrobiální rovnováhu a zabraňuje šíření patogenních bakterií. Ruku v ruce s kyselinou hyaluronovou tak vytváří v intimní oblasti zdravé prostředí.

Kyselina mléčná vzniká mléčným kvašením cukrů za nepřítomnosti vzduchu. Má hydratační, antibakteriální a protizánětlivé účinky. Díky tomu zklidňuje podráždění a potlačuje množení bakterií. A tak ji běžně najdeme v kosmetice, hlavně v přípravcích na mastnou a citlivou pleť.

Kyselina mléčná tělu nevadí ani v těhotenství nebo v období kojení. Ostatně –  uživatelky HYDROfeminu jsou často právě ženy gravidní nebo maminky na mateřské dovolené, které od porodu trápí vaginální suchost.

Suchost není zdravá

Nejen bolest při sexu, ale i ostatní problémy může pro ženu znamenat vaginální suchost. U zdravých žen, například v období přechodu, se tento problém dá léčit. Většinou se při této léčbě do těla dostáváme mnoho hormonů, a co si budeme povídat, to asi žádná z nás nechce. Proto je dobré užívat právě vaginální geny, které jsou na přírodní bázi a nemohou ženě uškodit.