Začala letní vedra a krajině vládne sucho. Nedopusťte, aby sucho decimovalo i vaše tělo, vlasy a pokožku. Dodržujte následující zásady a vaše tělo vám poděkuje.

Správný pitný režim

Správně pít je velice důležité. I když uškodit nám může i nadmíra tekutin. Pro dnešní dobu je ale spíše typická dlouhodobá mírná dehydratace, která se podílí na zhoršení naší výkonnosti, zdraví i vizáže. Orientační potřebu tekutin si vypočítáme podle vzorečku 0,5 litru na každých 15 kilogramů hmotnosti. Větší potřeba je samozřejmě ve vedrech či při sportu a fyzické námaze. Do příjmu tekutin si můžete započítat i talíř kuřecího vývaru či podobně tekutou stravu, ale škrtnout musíte kávu a alkohol – tyto nápoje spíše tělo odvodňují než naopak! Sledujte barvu své moči, musí být světlá, a neměli byste se vůbec dostat do stavu, že budete pociťovat žízeň, to už totiž vaše tělo dává najevo, že ztratilo více tekutin, než je záhodno.

Ten pravý krém

Pro letní vedra si pořiďte speciální matující hydratační krém – nejlepší bude, když se poradíte v dobré drogerii nebo parfumerii a vyzkoušíte si formou testerů třeba i více krémů, než zjistíte, jaký vám nejlépe vyhovuje. Letní řady některých značek řeší i věčný problém, zdali použít „obyčejný“ krém, zato ale opalovací, s vysokým ochranným UV faktorem, nebo krém hydratační, který nám vyhovuje, ale pokožku neochrání. Dneska proto už lze sehnat i kvalitní hydratační krémy na denní použití, které disponují vysokým UV faktorem.  Mimochodem, záměrné „smažení se“ na sluníčku už je dávno out. Určitě nestojíte o rakovinu kůže, vyhýbejte se tedy slunci mezi 11 a 15 hodinou, chraňte se kloboukem, brýlemi a volným prodyšným oděvem, u moře používejte slunečník a krém s vysokým UV faktorem.

Správná vlasová kosmetika

Nenechte trpět ani vaše vlasy. Vyberte si z široké nabídky olejíčků a ochranných sprejů, které vaše vlasy vyživí, hydratují a ochrání před škodlivými složkami slunečního záření. Existují i spreje po slunění, které po dávce slunečních paprsků opět obnoví hydrataci a lesk vaší kštice. Pokud netrpíte vysloveně velmi mastnými vlasy, nemusíte si je mýt denně. Kořínky se vám budou akorát více mastit a konečky více vysoušet. Používejte kvalitní šampon, levné způsobí vysušení a lámavost.

Hydratace skrytých míst

V létě trpí i naše intimní místa. Koupeme se ve vodách, které nejsou vždy vhodné, ve slaném moři, chlorovaném bazénu, chodíme v těsných sexy kraťáscích, oddáváme se často milostným hrátkám a dáváme tak sami sobě v intimních partiích dost „zabrat“. Skvělým pomocníkem na léto, který ochrání, zabrání vysoušení a obnoví přirozenou rovnováhu pochvy, je vhodný vaginální gel, který by měl ideálně obsahovat kyselinu mléčnou i kyselinu hyaluronovou. Takovým je například Hydrofemin, který umí působit i protizánětlivě a pomůže vám vyhnout se nepříjemným letním potížím.

Sprcha místo vany

Hydrataci své pokožky nejlépe prospějete, když v létě jako hlavní formu hygieny zvolíte častější, ale rychlou sprchu. Dlouhé horké vany si nechte na zimní večery, v létě na ně beztak není čas ani chuť. Pokud se sprchujete dvakrát či dokonce třikrát denně, není třeba se pokaždé od hlavy až k patě zuřivě drhnout mýdlem, to pokožku zbytečně vysouší. Zvolte si každopádně šetrné hydratační mýdlo. Po sprše se natřete kvalitním hydratačním mlékem a pokud máte čas, zabalte se na chvíli do županu a lehněte si, ať má mléko šanci se vsáknout do pokožky.