Jste unavená a nemusí být pro vás jednoduché najít chuť k milování? Cítíte se „zamrzle“ a váš sexuální život s vámi. Nic není ztraceno. Stále můžete mít opravdu skvělý sex, stačí být trochu kreativní. Inteligentní žena vám poradí, jak na to.

Flirt mimo ložnici

Jednou z nejvíce sexy věcí, kterou můžete udělat je začít s předehrou mimo ložnici. Dříve, než si začnete svlékat šaty, předtím, než se začnete líbat, můžete spustit předehru. Můžete to udělat slovy a svými interakcemi, při večeři můžete flirtovat pomocí textových zpráv, můžete dělat romantické nebo sexy poznámky na svého partnera. Čím více zvýšíte erotické jiskření, předtím, než se budete milovat, tím lépe.

Užijte si koupel

Lázeň je skvělým místem pro sexuální hrátky, voda vás zahřeje, a existuje spousta nápadů, co dělat, když jste ve vaně. „Například byste si mohli hrát s hračkami – a tím nemyslím gumovou kachnu! Nebojte se vodotěsných vibrátorů, dostupných ve všech různých tvarech a velikostech, takže nebude žádný důvod k nudné koupeli! Navzájem si dopřejte povzbuzující masáž hlavy – nezapomeňte na kondicionér nebo pěnu, pak aspoň 10 minut stimulace pevnými krouživými pohyby,“ doporučuje Sarah Gibson, expertka, pro getfrank.co.nz.

Pokud zatoužíte po milování pod hladinou, použijte lubrikant na bázi silikonu. Do vody můžete přidat i pár kapek nějakého vonného oleje. Víte třeba, že existuje olej „kadidlo“ nebo „cedrové dřevo“? Působí jako afrodiziakum a vytváří výjimečnou až sváteční atmosféru.

Nejlepší čas oprášit klasické sexuální pozice

Milování zezadu je velmi vhodné a praktické na letní období. Oproti tomu sex v zimě si žádá pozice, které generují více tělesného tepla. Podle sexuální koučky, je oblíbenou zimní polohou ta misionářská.

Společné zážitky

„Základem kvalitního vztahu, tedy i kvalitního sexu jsou společné zážitky. Jde o společně trávený čas mimo běžný denní rodinný život. Pro mladé páry s dětmi to znamená aktivně vyhledávat hlídání, pro ty starší nezůstat v pohodlí domova. Aktivity, které nabízí dané roční období, mohou být pobyty na horách, procházky v přírodě, návštěva sauny, posezení se skleničkou vína, v prostředí, které je romantické, návštěva plesu či známých,“ uvedla psychoterapeutka Hedviga Pečená a dodává, že společným jmenovatelem zvýšeného sexuálního apetitu jsou situace, kdy vidíme partnera v různých polohách jeho osobnosti, tedy prostě v jiném světle než „normálně“. Je dobré dovolit si být sám sebou a totéž dovolit i partnerovi, pak jsou pro dospělé lidi hranice kreativity v sexu neomezené. V tomto případě lze i experimentovat, protože partneři jsou na sebe naladěni.

 

Jednoduché způsoby, jak zlepšit sexuální výkon

  • Jedním z nejlepších způsobů, jak zlepšit své zdraví, je kardiovaskulární cvičení. Sex může zvýšit vaši tepovou frekvence, ale pravidelné cvičení může pomoci zvýšit váš sexuální výkon. Třicet minut cvičení denně, jako je běh a plavání, udělá zázraky, které zvýší vaše libido.
  • Snižte stres. Stres může způsobit zmatek ve všech oblastech vašeho zdraví, včetně vašeho libida. Stres zvyšuje srdeční frekvenci (špatným způsobem) a zvyšuje krevní tlak. Ato je škodlivé pro sexuální touhu a výkon. Psychický stres může také ovlivnit dosažení erekce nebo orgasmu.
  • To, na co se spoléháte na uvolnění, jako je kouření a konzumace alkoholu, může také ovlivnit váš sexuální výkon. Zatímco studie naznačují, že malé množství červeného vína může zlepšit oběh, příliš mnoho alkoholu může mít nepříznivé účinky.
  • Dejte si čas. Jak stárnete, vaše sexuální touhy klesají. Vy a váš partner můžete zvýšit šance na úspěch tím, že najdete klidné, pohodlné prostředí. Také pochopte, že fyzické změny ve vašem těle znamenají, že budete potřebovat více času, abyste se „probudili“ a dosáhli orgasmu.
  • Udržujte fyzickou náklonnost. Dokonce i když jste unavená, napjatá nebo rozrušená, zapojení do líbání a mazlení je nezbytné pro udržení emocionální a fyzické vazby.
  • A pokud to při samotném aktu dře, zařaďte to své rutiny vhodný vaginální gel (např. Hydrofemin). Hydrofemin obsahuje kyselinu mléčnou a kyseliny hyaluronovou, které nejenomže sliznici zvlhčí, ale také ji při pravidelném používání pomáhají obnovovat, takže vás zbaví vaginální suchosti a vše pak v posteli (nebo klidně i mimo ni) poběží tak jak má.