Sexuální aktivita a libido se liší v každém období ženy. Jinak přitažlivost a radovánky v posteli vnímáme, když je nám dvacet a jinak, když jsme na samém vrcholu. 

 20+ „Sex jako hra!“

Tohle období by se dalo nazvat jako ‚hledání a objevování‘. Milování je sice příjemné, ale většina dívek v této chvíli hledá spíše intimitu a blízkost prvního partnera. Jde spíše o emocionální spojení, než o samotný sexuální prožitek.

Jak to zlepšit: Užívejte si svobodu a poznávejte. Přestaňte se na oko tvářit jako protřelé světačky a vnímejte svoji nejistotu jako cestu k sebepoznání. Nemá smysl vrhat se do předstírání a lží, nesnažte se pouze vyjít partnerovi vstříc. Naopak poznávejte se i sama a se svým protějškem navzájem zjišťujte, jak to vlastně celé funguje.

30+ „Dítě na krku!“

Říká se, že ženy zažívají nejlepší sex právě kolem třicítky. Znají dokonale své tělo a většinou mají stálejšího partnera, který prostě a jednoduše řečeno ví, jak na to. V téhle době ale také ženy nejčastěji rodí prvního potomka. Statistiky uvádějí, že v Česku je průměr 29,8 let a v Praze dokonce 31,5 roku. Sex se tak dostává tak trochu na druhou kolej. Jinak je to u mužů, kteří jsou při plné síle a mohou tak vznikat v partnerství rozpory.

Jak to zlepšit: I když máte děti, nejste jen matka a otec. Proto jakmile přijde vhodná doba, nechte děti u babičky a začněte si znovu užívat blízkosti a sexu. Po porodu to může jít někdy ztěžka, ale ta práce se vám opravdu vyplatí.

40+ „V rytmu stereotypu!“

Nuda. To může být první, co vám žena kolem čtyřicítky, dvacet let vdaná řekne o postelových hrátkách s manželem. Děti už sice odrostly a sex je tak znovu v kurzu, ale k milostným záležitostem se přidávají také únava, finanční závazky a péče o celou rodinu.

Jak to zlepšit: Právě kolem čtyřicítky je nejlepší doba na experimenty. Začněte si plnit svoje tajné touhy!

50+ „Orgasmus jako součást!“

Po sexu a partnerovi touží lidé nad padesát a výš stále stejně jako v mládí. Ženy může utlumit prožívané období klimakteria, ale po blízkosti a něze touží dál. Muži padesátníci vědí, co mají se ženou dělat a sex tak sice není příliš živelný, za to je opravdový a plný prožitku. Ženy totiž právě kolem padesátky zažívají svůj druhý sexuální vrchol.

Jak to zlepšit: Nenechte se zmást některými vnitřními pocity, nepochybujte o sobě a nepodléhejte strachu z další ženské konkurence. Vnímejte sama sebe jako ženu plnou života. A jedna vtipná poznámka na konec – o mužích v tomto věku ostatně své řekla právě již výše zmíněná Samantha a měla pravdu: „Padesát – to je dobrej věk. Už to není éro a umí používat péro.“ Využijte toho a užívejte si. Stáří není důvodem ke konci sexuálního života. Naopak, po padesátce to všechno znovu začíná, ale mnohem intenzivněji.

O čem jsme psali v prvním díle si můžete přečíst zde!