Radost z pohybu a čas strávený na čerstvém vzduchu, to přináší krásné babí léto. Nerozhýbané tělo ale může brzy potkat úraz. Odřeniny při sklaní turistice, škrábance z kola, uklouznutí při běhu nebo fotbalu, říznutí nožíkem při sbírání hub, to vše na po podzimním deštíku hrozí o něco víc než po zbytek roku. Vybavený sportovec s sebou nosí vše, co se mu může v případě nouze hodit – včetně účinné a šetrné dezinfekce.

Vybavený sportovec

Kolo může po podzimním deštíku snadno podklouznout, sklouznutí nožíku při houbaření, běžec zakopne raz dva, a turista se může odřít při výstup na skalní vyhlídku. Účinná dezinfekce v batohu, ledvince nebo cyklobrašně se tak hodí vždy. Roztok nebo mast Betadine® pomůže i v případě štípnutí nebo kousnutí hmyzem.

Betadine® v domácí lékárničce

Obzvláště děti jsou s v přírodě jako z divokých vajec. Když přijdou domů s odřenými dlaněmi, štěstí přeje připraveným. Ani v domácí lékárničce by neměl chybět Betadine®. S ním zranění ošetříte účinně a bezbolestně – vždyť to nejmenší, co každá maminka chce, je způsobit svému dítěti další bolest štípající dezinfekcí.

 

Betadine® nepálí!

Přestože se říkalo, že čím více dezinfekce v ráně pálí, tím je čištění důkladnější, s přípravkem Betadine® to neplatí. Lihové dezinfekční prostředky při aplikaci pálí a štípou. Přípravek Betadine® je  na bázi vodního roztoku, obsahuje aktivní dezinfekční prvek povidovaný jód, a díky tomu  jeho aplikace nepálí. Rána je důkladně vyčištěná, neboť přípravek Betadine® má rychlý baktericidní účinek.

Více informací na www.dezinfekce-betadine.cz nebo www.facebook.com/betadine.cz

Betadine®, 100 mg/ml kožní roztok k zevnímu použití a Betadine®, 100 mg/g mast k zevnímu použití. Léčivá látka povidonum iodinatum. Před užitím přípravku si pozorně přečtěte příbalový leták. Použití u novorozenců a kojenců do 6 měsíců pouze na základě rozhodnutí lékaře. Volně prodejný registrovaný léčivý přípravek. Egis Praha s.r.o., Ovocný trh 8, Praha 1, tel.: 227 129 111, www.egispraha.cz.